OPISY SESJI

TOŻSAMOŚĆ KOBIETY

SESJĘ POPROWADZI KATARZYNA BIEGAŃSKA,
ŚWIADECTWO POWIE MAŁGORZATA HUTEK
SESJA I


Kasia Biegańska o sobie mówi: „Moje ciało jest kobiece, moja dusza jest kobieca, moje emocje są kobiece, moje myślenie jest kobiece. Jestem kobietą - umiłowaną, upragnioną, wystarczającą, niepowtarzalną, córką samego Boga, zatem i księżniczką. Tak było odkąd istnieję, tyle że nie zawsze o tym wiedziałam, a i teraz czasami zapominam lub wierzę iluzjom. Kocham Tego, Który mnie kocha, kocham Jego stworzenie – kocham siebie.” I tym doświadczeniem będzie chciała podzielić się z nami i zainspirować nas do tego, żeby zobaczyć jaką nosimy prawdę o sobie, zobaczyć też jaka ona jest w oczach Boga.

Świadectwo powie Małgorzata Hutek– wokalistka, muzyk, zafascynowana siłą słowa. Pięknie mówiąca o relacji ze sobą, innymi i Bogiem w swoich piosenkach. Podzieli się z nami tym jak odkrywała to kim jest i do czego jest powołana.

NIE MOŻNA ZROZUMIEĆ KIM JEST CZŁOWIEK, BEZ ZROZUMIENIA KIM JEST KOBIETA

SESJĘ POPROWADZI dr hab. ANETA GAWKOWSKA,
ŚWIADECTWO POWIE RENATA MAKOWSKA
SESJA II


W roku, w którym obchodzimy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II oraz wyniesiony na ołtarze zostanie Sługa Boży Prymas Stefan Wyszyński zobaczymy jak niezwykle aktualne jest nauczanie zarówno Papieża, jak i Prymasa, szczególnie to, skierowane do kobiet. Zaczerpniemy z tego bogatego dziedzictwa, w którym tak wiele jest o godności kobiety, jej misji i roli w życiu w każdym jego wymiarze. Przekonamy się jak wiele inspiracji możemy przenieść do naszej codzienności, pięknie wzrastać i cieszyć się swoją kobiecością. Naszą przewodniczką po tym nauczaniu będzie dr hab. Aneta Gawkowska.
Świadectwo wygłosi Renata Makowska, która podzieli się tym, jak nauczanie św. Jana Pawła II, a konkretnie teologia ciała spowodowało, że wspólnie z mężem pokonali poważne trudności małżeńskie i teraz sami pomagają innym małżeństwom lepiej rozumieć swoje powołanie i odkrywać jak piękne jest wzajemne obdarowanie. Będzie pewnie też i o tym, co najpierw trzeba odkryć, jaki wysiłek świadomie podjąć żeby budować coś więcej właściwie w każdej relacji.

POWOŁANE
DO GODNOŚCI

W DEBACIE WEZMĄ UDZIAŁ:
ALICJA WĘGORZEWSKA, BARBARA CHWESIUK, IWONA ZIELONKA, bp. MAREK SOLARCZYK,
A POPROWADZI JĄ
BEATA JAKONIUK-WOJCIESZAK
SESJA III


Godności tego świata a GODNOŚĆ bycia córką . Relacja OJCIEC-CÓRKA a relacje podwładny-przełożony. Pragnienie i poszukiwanie osobistej świętości a popularność, nagrody i próżność. Jak przygotowywać ( zwłaszcza młodych ludzi) do pragnienia szanowania własnej godności i poszanowania godności innych osób ? Internet jako współczesna arena, lubię nie lubię?

KOBIETY ŚWIADOME SWOJEJ MISJI

SESJĘ POPROWADZI s. dr JUDYTA PUDEŁKO PDDM,
ŚWIADECTWO POWIE MARZENIA JAGIELSKA
SESJA IV


Przyjrzymy się biblijnemu pomysłowi Boga na kobietę i jego realizacji. Ewa - w swym pięknie i mimo swego upadku pozostaje dla nas zawsze matką wszystkich żyjących. Siła życia i miłości jest udziałem kobiet Eksodusu. Zarówno położne - Szifra i Pua, jak i prorokini Miriam pokazują odwagę bronienia życia, a przez to wielbienia jego Dawcy. Judyta pokazuje nam siłę kobiety złączonej z Bogiem. W końcu Maryja - spełnione marzenie Boga, model wiary, działania, piękna kobiecości w każdym wymiarze.
W Jej pięknie najpełniej objawił się Piękny i dawca piękna.
Marzena Jagielska opowie jak sama wypełnia swoją misję we współczesnym świecie. Jak odkryła, że Bóg w szczególny sposób „zawierzył jej człowieka”, jak realizuje to niezwykłe zadanie na co dzień, co czyni ją „dzielną” i co umacnia jej powołanie.


CAŁA JESTEŚ PIĘKNA

SESJĘ POPROWADZĄ
AGNIESZKA KUKIER I MONIKA SZYMASZEK,
ŚWIADECTWO POWIE SARA KUKIER
SESJA V


Agnieszka i Monika dzieląc się tym co Bóg włożył im w serca mówią:
"Zależy nam, aby pewność bycia chcianą, kochaną, wykupioną i obdarowaną przez Boga stała się fundamentem życia każdej kobiety.
Marzymy, by każda kobieta doświadczyła swojej osobistej Pieśni nad pieśniami w bliskiej relacji z Bogiem, aby każda uwierzyła, że słowa Oblubieńca "Cała jesteś piękna" Bóg wypowiada do niej osobiście. Sam Bóg potwierdza piękno każdej z nas. Świadomość tego ośmiela, by wejść w pełnię powołania. Jest niesamowicie ważne, by wspierać kolejne pokolenia kobiet w odkrywaniu źródeł ich tożsamości, wartości i piękna w Bogu."

Świadectwo powie Sara Kukier – projektantka, artystka, lider uwielbienia i autorka pieśni uwielbienia.
Zanim doświadczyła żywego Boga, była niepewna i bała się przyszłości. Dzięki doświadczeniu głębokiej Bożej miłości została całkowicie uzdrowiona i doświadczyła zupełnie nowej jakości życia. Kiedyś bałą się miłości i poświęcenia, dziś razem ze swoim mężem Kacprem realizuje się w swoim powołaniu i dzieli się wolnością z innymi.

MISJA KOBIETY
W ŚWIECIE
I W KOŚCIELE

o. PAWEŁ DROBOT CSsR
HOMILIA W TRAKCIE MSZY ŚW.


O. Paweł Drobot koordynujący z nami całą konferencję, dodający nam odwagi i bardzo wspierający napisał: "Kobiety w świecie i w Kościele mają ważną misję do spełnienia. Od pewnego czasu posługuję jako kapłan dla kobiet, które pragną pomagać innym kobietom w ukazywaniu ich piękna i misji. Świat potrzebuje dzisiaj kobiet świadomych swojej godności i powołania. Świat potrzebuje kobiet pięknych duchem i potrafiących budować więzi w poranionym często świecie. Jest dla mnie zaszczytem, że mogę wziąć udział w konferencji DoPełniONA. Cieszę się, że kilka środowisk służących kobietom zebrało się wspólnie, aby zorganizować taką konferencję. Mam nadzieję, że każda z pań, która tutaj przyjdzie znajdzie dla siebie coś dobrego."

© Copyright 2020 Spotkanie Kobiet - All Rights Reserved

Designed with Mobirise - Click for more