GOŚCIE

MÓWCY

Psychoterapeuta, teolog, fizjoterapeuta i śpiewaczka; od ponad 13 lat mieszkająca na terenie Wielkiej Brytanii. Przez 11 lat związana ze wspólnotą Sion Community w której, między innymi odpowiedzialna była za formację młodych osób oraz weekendy rekolekcyjne dla kobiet Beloved. Obecnie pracuje w seminarium duchownym St Mary’s College, Oscott w Birmingham (prowadzi sesje indywidualne z zakresu rozwoju ludzkiego), tłumaczy dla angielskiej służby zdrowia oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Z zamiłowaniem i pasją prowadzi grupę formacyjną dla kobiet Pełna Łaski, działającą przy polskiej parafii św. Stanisława Kostki w Coventry. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.  

KATARZYNA BIEGAŃSKA

Założycielka i właścicielka firmy Bialcon istniejącej na rynku modowym ponad 20 lat. Dyrektor kreatywna marek Bialcon i Rabarbar, właścicielka Pałacu w Cieleśnicy oraz Manufaktury Cieleśnica. Mentorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, Laureatka licznych nagród, m.in. Lwa Koźmińskiego, Luksusowej Marki Roku, Ambasadora Wschodu, Marki Lubelskiej, Gazeli Biznesu, Dobre bo Bialskie, Wawrzyna Podlasia, Wehikułu Czasu przyznawanego przez Gazetę Prawną, Złotej Pętelki oraz Srebrnego Medalu Towarzystwa LABOR OMNIA VINCIT im. Hipolita Cegielskiego, a także Lauru Konserwatorskiego za odrestaurowanie Pałacu w Cieleśnicy.

BARBARA CHWESIUK

Ojciec Paweł jest rzymskokatolickim kapłanem, redemptorystą, duszpasterzem wspólnoty kobiet „Dzielne Niewiasty”, odpowiedzialny za Szkołę Nowej Ewangelizacji Sursum Corda. Od września 2019 roku duszpasterz akademicki w parafii św. Klemensa Hofbauera w Warszawie. Ewangelizacja to jego pasja.

o. PAWEŁ DROBOT

Mężatka z 25 letnim stażem i matka trójki dzieci. Zaangażowana w służbę Ciału
Chrystusa ponad 20 lat, doradca życia rodzinnego, dyplomowany counsellor
SPCh, terapeuta, mgr filozofii chrześcijańskiej, pomysłodawczyni projektu
ENGADDI. Miłośniczka Słowa Bożego zafascynowana perspektywą pokoleń
połączonych w wierze i służbie Bogu.

„ Jako młoda osoba szukałam swej tożsamości i odnalazłam ją w miłości Boga
Ojca. Jako młoda kobieta niepewna swej wartości odnalazłam ją w relacji ze
Zbawicielem. Jako młoda mężatka i matka poszukująca istoty kobiecości
inspirowałam się życiem i świadectwem kobiet, które wyprzedzały mnie w
wierze i doświadczeniu życiowym. Dzisiaj sama pragnę to czynić dla innych
kobiet, dla kolejnych pokoleń córek Bożych. Marzę o tym, by każda kobieta
doświadczyła w bliskiej relacji z Bogiem swojej osobistej Pieśni nad pieśniami.”

AGNIESZKA KUKIER

S. dr Jolanta Judyta Pudełko PDDM – przynależy do Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (2006). W latach 2007-2010 studiowała w Studium Biblicum Franciscanum (SBF) w Jerozolimie gdzie uzyskała licencjat z nauk biblijnych i archeologii. Autorka książki: Wierny przyjaciel lekarstwem życia (Syr 6,16). Koncepcja przyjaźni w Księdze Syracydesa (RSB 28, Warszawa 2007) oraz kilkudziesięciu artykułów o charakterze naukowym i popularnym. Wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie (PWTW). Jest również zaangażowana w duszpasterstwo biblijne i popularyzowanie Lectio divina. Członkini zwyczajna Stowarzyszenia Biblistów Polskich i przewodnik grup pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.  

s. DR JUDYTA PUDEŁKO

Pomysłodawczyni projektu Bogiem Silne. Jest absolwentką warszawskiego Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS na kierunku psychologia kliniczna. Jej pasją jest praca z dziećmi, dlatego, zanim jeszcze została psychologiem, pracowała jako animator czasu wolnego, a spod jej kreatywnego obdarowania wychodziły liczne eventy dla dzieci w całej Polsce. Obecnie zawodowo zajmuje stanowisko managerskie. Bardzo lubi swoją pracę i to, że opiera się ona głównie na kontakcie z ludźmi.
Po głębokim doświadczeniu nieograniczonej miłości Boga, w czasie jednej z konferencji chrześcijańskich, rozpoczęła swoją świadomą drogę za Jezusem. Rozwinęła swoje pasje i talenty, o których nie miała pojęcia. Szczególne miejsce w jej sercu zajęły kobiety, które zapragnęła wspierać. Kiedy Bóg pokazywał jej działania, których ma się podjąć, w ramach pracy z kobietami, nie dowierzała, ale jak sama mówi „nie ma przystanków w drodze za Nim”. Dlatego dziś z dumą i chwała należną Jemu poszła przed siebie, namaszczona fragmentem “Szczęśliwa ta, która uwierzyła, że spełnione zostanie co jej od Pana zostało powiedziane” z Ewangelii św. Łukasza.
Jej marzenie to być w miejscu posługi i korzystać z należytą czcią, ze wszystkiego, czym obdarował ją Bóg. 

MONIKA SZYMASZEK

Śpiewaczka, jedna z najwybitniejszych polskich mezzosopranistek. Doktor Sztuk Muzycznych. Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej. Założycielka Fundacji STARTSMART, zajmującej się świadomą i szeroko pojętą edukacją dzieci oraz rozwijaniem ich potencjałów językowych i artystycznych. Producent Festiwali, Wydarzeń Telewizyjnych i znaczących projektów Kulturalnych. Odznaczona Medalem „Pro Mazovia”. Laureatka licznych nagród, m.in. Prometeusz, Polish Businesswomen Awards” w 2016 w kategorii „Wybitna Osobowość”, Fryderyki 2018 w kategorii dla zarządzanej instytucji, Feniks 2018 w kategorii dla zarządzanej instytucji, Giuseppe Di Stefano 2018 dla Warszawskiej Opery Kameralnej za spektakl Armide , Orły wprost – 2018 w kategorii Osobowość Regionu oraz Maria Callas Tribute Prize New York.  

ALICJA WĘGORZEWSKA

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej,
przewodniczący Rady ds. duszpasterstwa młodzieży Konferencji Episkopatu Polski (KEP) i
delegat KEP ds. powołań. Od 27 lat nauczyciel religii w VIII Liceum Ogólnokształcącym im.
Króla Władysława IV na warszawskiej Pradze i wykładowca historii Kościoła. Uczestnik
wielu inicjatyw związanych z duszpasterstwem młodzieży w Polsce oraz delegat KEP na XV
Synod Biskupów w Rzymie poświęcony młodzieży, jej wierze i rozeznawaniu powołania
(październik 2018). Od blisko 28 lat związany z różnymi formami posługiwania
duszpasterskiego w ramach diecezji warszawsko-praskiej (wikariusz, wicerektor Wyższego
Seminarium Duchownego, proboszcz, od ponad 8 lat biskup pomocniczy). Autor wielu
publikacji z historii warszawskiej Pragi i Kościoła w Polsce. 

bp MAREK SOLARCZYK

Adiunkt w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego; prowadzi wykłady i konwersatoria z teorii socjologicznych oraz z problematyki płci i wspólnotowości; stypendystka Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu oraz University of Notre Dame (USA), gdzie prowadziła zajęcia „Social Theory and New Feminism”; autorka książek Biorąc wspólnotę poważnie? Komunitarystyczne krytyki liberalizmu (2004), Taking Community Seriously? Communitarian Citiques of Liberalism (2011), Skandal i ekstaza. Nowy Feminizm na tle koncepcji pojednania według Jana Pawła II (2015) oraz szeregu artykułów naukowych i popularnonaukowych na temat komunitaryzmu, Nowego Feminizmu, społecznych wątków teologii ciała oraz pojednania według Jana Pawła II; współredaktor (z P. Glińskim i A. Kościańskim) książki Teorie wspólnotowe a praktyka społeczna: Obywatelskość, polityka, lokalność (2005); konsultantka polskich wydań kilku książek dotyczących problematyki Nowego Feminizmu i filozofii oraz teologii płciowości w ramach działalności eksperckiej dla Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie w latach 2007-2012. 

dr hab. ANETA GAWKOWSKA

Doktor teologii z zakresu biblistyki, specjalista nauk o rodzinie i Public Relations. Wykładowca Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu, mariologii Biblijnej oraz zagadnień związanych z Nową Ewangelizacją. Od 1993 r. zaangażowana w dzieło nowej ewangelizacji, prowadząc rekolekcje dla wspólnot kościelnych oraz w seminariach duchownych, zgromadzeniach zakonnych, w parafiach w Polsce, Ukrainie, Białorusi, Na Syberii, w USA i Kanadzie. Dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej Płockiej, założycielka i dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej pw. św. Łukasza Ewangelisty. Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych o tematyce biblijnej, ewangelizacyjnej, rodzinnej i kobiecej.

IWONA ZIELONKA

ŚWIADECTWA

Żona i mama dwóch nastolatków, z zawodu stylistka i mówca motywacyjny, zafascynowana Maryją i Jej wzorem kobiecości. Zaangażowana w dzieło Dzielnych Niewiast ośrodka wrocławskiego jako prowadząca warsztaty z zakresu rozwoju osobowego i stylizacyjne. Mówi o sobie : zależy mi, by Kościół pełen był pięknych i świadomych siebie kobiet.

MARZENA JAGIELSKA

Studentka dyplomowego roku Projektowania Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kobieta niosąca poznanie Boga przez piękno sztuki. Projektantka, artystka, lider uwielbienia i autorka pieśni uwielbienia. Bez lęku sięgająca marzeń, pełna wiary i odwagi.

Wspólnie z mężem i grupą młodych ludzi tworzą chrześcijańskie projekty artystyczne: Steeped (muzyczno-medialny) i Robe (modowy), poprzez które budują kulturę nowej jakości w sztuce.

Jej historia życia niesie nadzieję zmiany i jest świadectwem realnego działania Boga. Szczególnie ważna jest dla niej posługa dla młodego pokolenia i kobiet oraz dzielenie się objawieniem tożsamości, tego kim jesteśmy w Chrystusie.  

SARA KUKIER

Żona (31 lat stażu małżeńskiego), troje dzieci, z zawodu katechetka. Wspólnie z mężem od wielu lat prowadzą diakonię i rekolekcje „Obdarowani”. Na Górze św. Anny organizują Święto Rodzin, gdzie popularyzują Teologię Ciała św. Jana Pawła II w klimacie Nowej Kultury - konferencje, musicale, koncerty, zabawy rodzinne, modlitwa.

RENATA MAKOWSKA

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, trenerka wokalna

Urodziła się w Łodzi. Pochodzi z artystycznej rodziny, jej mama jest aktorką, ojciec reżyserem. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach - specjalności wokalistyka jazzowa oraz studentka wydziału kompozycji i aranżacji tejże Akademii.

Swoją muzyczną drogę rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach, potem uczęszczała do klasy saksofonu. Nagrała dwie autorskie, wokale płyty, debiutancką Grounded in Love oraz Psalmy wraz z Dominikiem Wanią i kwartetem jazzowym Atom String Quartet. Obecnie pracuje nad projektami „Songbook of Moniuszko” oraz „Mów do mnie czule” wraz z Karolem Makowskim.

Koncertowała na jazzowych festiwalach w Polsce i w Czechach.

W 2019 roku wykryto u niej raka tarczycy, przeszła operację wycięcia intruza. Propaguje profilaktykę onkologiczną.

MAŁGORZATA HUTEK

PROWADZĄCE

Mówca motywacyjny i inspirator. Coach holistyczny ( zdrowie) i dziennikarka, menadżer TVP. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i SGH. Coach ICC i NMC. Wykładowca akademicki, specjalizacja: personal branding, komunikacja autoprezentacja. Autorka programu „Teraz kobiety” i „Tu kobiety”; prowadząca m.in. „Gość jedynki”, „Tygodnik polityczny jedynki”, „Tydzień” „ Bo ja wybieram zdrowie” i wielu innych. Współpraca ekspercka z NFOŚiGW oraz EFRWP .

Prywatnie:
szczęśliwa żona ( od 27 lat) i matka 4 dzieci. Zaangażowana w Duszpasterstwo Kobiet przy parafii MBNP w Pruszkowie. Zakochana w ziołach – doradca medycyny naturalnej. Doradca żywieniowy medycyny św. Hildegardy. Pozytywnie zakręcona w robieniu tortów. Jej życiowe motto to “Być wolną i dawać wolność”. 

BEATA JAKONIUK-WOJCIESZAK

Z zawodu specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi i księgowa. Skuteczny koordynator wielu złożonych projektów, konferencji i warsztatów.

Otwarta i dynamiczna, zdecydowana, o łagodnym sercu. W relacjach inspiruje i wspiera innych do realizowania Bożej woli. 

MAJA KACZMAREK

© Copyright 2020 Spotkanie Kobiet - All Rights Reserved

Created with Mobirise